Škola v přírodě Filopovice (průběh pobytu)

        Přinášíme Vám informace o pobytu dětí ZŠ Ropice ve Filipovicích!

Dne 16.10. se naši žáci opět vypravili na školu v přírodě. V letošním roce jsme znovu zamířili za zdravým ovzduším směrem k nejvyšším vrcholům Jeseníků. Penzion restaurace Pepovka, ve kterém jsme našli útočiště pro následujících několik dní, se nachází přímo pod horou Šerák nedaleko Pradědu. Pojďme se nyní podívat, jak jsme prožili první tři dny v Jeseníkách. 

        V pondělí jsme přibližně kolem osmé hodiny opustili areál ZŠ Ropice a vydali jsme se na tří hodinovou cestu autobusem směrem k Jeseníkům. Cesta byla příjemná…

 

Na penzion jsme přijeli kolem poledne. Děti se během odpoledne ubytovaly, zabydlely si své pelíšky a uložily se ke spánku…

Následující den se už začal vyvíjet podle naplánovaného harmonogramu. Po snídani si děti plní své studijní povinnosti…

DSCN5238

Po vyučovací hodině si děti dají oběd a následuje odpolední klid…

V odpoledním programu plní děti spoustu zajímavých úkolů a věnují se různým aktivitám. V prvních dnech jsme pochopitelně prozkoumávali okolí. Procházka v krásném prostředí a za krásného počasí pochopitelně přišla vhod…

V následujících dnech měly děti opět pestrý program. Navštívili jsme krásný bukový les,  kde kromě tvořivých aktivit, zabavilo děti i obyčejné listí…

Kluci sportují při každé příležitosti…

Paní učitelky připravily pro děti na podvečerní program kreativní aktivity s přírodní tématikou…

Jsme velice rádi, že děti poctivě pečují o svou hygienu…

Nejvíce nás ale těší, že děti jsou prozatím zdravé, a že se jim pobyt v Jeseníkách líbí !!!

Na závěr prvního článku bychom chtěli poděkovat všem organizacím a lidem, kteří finančně podpořili pobyt ve škole v přírodě v období 15.- 24.10 2018. Děkujeme firmě Profaktum, manželům Jochymkovým, firmě Enviform, restauraci u Parduby, Pile Haratyk, obci Ropice, Značení cest Fajkoš, Besipu a SRPŠ, kteří přispěli celkovou částkou 22 817 Kč.