Škola v přírodě Filipovice 3

Zdravíme všechny rodiče a přátelé školy! 

        Děti se vrátily ze školy v přírodě zpátky do svých domovů a jejich život se vrátil zpět do obvyklých ,,kolejí“. Děti už opět chodí do školy a prožívají každodenní radosti i strasti školního života.

        V předchozím článku jste si mohli prohlédnout fotodokumentaci z programových vrcholů (divadlo, olympiáda, módní přehlídka) výletu a jiných aktivit. Ve třetím článku Vám ukážeme ty nejpovedenější snímky z areálu penzionu Pepovka – bazénu, jak se děti stravují, přebírají poštu nebo jak zpíváme. Pojďme se nyní podívat na další krásné chvíle, které naši žáci prožili.

       Již v předchozích příspěvcích jste si mohli povšimnout nádherného areálu penzionu Pepovka, kde jsme strávili deset krásných a prosluněných dní. Areál penzionu Pepovka se nachází v úchvatném prostředí Jeseníků. Tento penzion splnil dle našich potřeb vysoké nároky na kvalitu, bezpečnost a modernost poskytovaných služeb na výbornou. 

      O děti bylo tedy dobře postaráno. Prohlédněte si nyní fotografie z areálu penzionu, bazénu, jídelny, pokojů, prostranství, hřiště a okolní krajiny…

      Dětské hřiště plné, skluzavek a houpaček….                                     Na bazén se děti těšily ze všeho nejvíce…

          Jídelna byla prostorná a vždy připravená…                                          Pokoje čisté a moderně zařízené…

Nové sportovní hřiště, na kterém se mimo jiných her uskutečnila také atletická olympiáda…

Děti se pilně učily uvnitř budovy, ale také venku na sluníčku…

S kuchyní byli spokojeni nejen žáci, ale také členové pedagogického sboru…

Přebírání pošty provázela vždy spousta emocí. Děti měly z každého dopisu či pohlednice velikou radost…

V podvečerních programech žáci vytvářeli povedená díla… 

Sedmá hodina večerní byla vrcholným okamžikem každého dne. Bazén si děti opravdu užily…

I přes nabitý program jsme si občas našli čas, si s dětmi zazpívat za doprovodu kytary…

Škola v přírodě byla pro děti příjemnou změnou. Pomocí zážitků poznávaly nové možnosti pobytu v přírodě a zažily spoustu krásných chvil v čistém životním prostředí. Věříme, že pro mnohé děti, byl tento pobyt dalším krokem vpřed k soběstačnosti. Ve chvílích odloučení se děti popraly se steskem statečně. Ale ze všeho nejdůležitější je, že se vrátily zpátky domů zdraví a plny zážitků…

Na závěr bychom opět chtěli poděkovat všem organizacím a lidem, kteří finančně podpořili pobyt ve škole v přírodě v období 15.- 24.10 2018. Děkujeme firmě Profaktum, manželům Jochymkovým, manželům Nadě a Jakubovi Milatovým, firmě Enviform, restauraci u Parduby, Pile Haratyk, obci Ropice, Značení cest Fajkoš, Besipu a SRPŠ, kteří přispěli celkovou částkou 23 317 Kč.