Zielona szkoła

15 października nasza szkoła wyjechała na pobyt zdrowotny do Filipowic w Wysokim Jesioniku. Wielkim plusem naszej wyprawy w takim terminie była cudowna pogoda, dzięki czemu mogliśmy nie tylko zrealizować programy przyrodniczo-ekologiczne, pobawić się w lesie, ale również pojechać na wycieczki do najbliższej okolicy, poznać ciekawe miejsca i historię kraju (bez suszenia przemoczonych butów i ubrań!). Bardzo ciekawa była wycieczka na urokliwe Wielkie jeziorko mchowe w Rezerwacie rejwizkim, leżące na rozległych aktywnych torfowiskach. Celem naszej następnej wycieczki było Muzeum Krajoznawcze Ziemi Jesenickiej, w którym zwiedziliśmy ekspozycję z historii oraz ekspozycję flory i fauny Ziemi Jesenickiej. Sympatyczny przewodnik tak ciekawie opowiadał o zwierzętach żyjących na terenie Jesioniku, że dzieci słuchały z otwartymi buziami i bardzo dużo z wykładu zapamiętały. W niedzielę pojechaliśmy do Manufaktury papieru ręcznego oraz do zamku renesansowego w Wielkich Losinach. Czas na ciekawych zajęciach bardzo szybko przeleciał i dzieci wróciły do stęsknionych rodziców! 🙂