V pátek 25.10.2019 proběhla v Čeladné literární soutěž žáků 2.-9. tříd Kalusův kalamář. Tato již tradiční akce se uskutečnila letos počtvrté a ZŠ Ropice měla mezi soutěžícími čtyřčlenné zastoupení.

V kategorii jednotlivci 4. a 5. tříd reprezentovaly naši školu žákyně Eliška Anna Cieslarová a Tereza Bromková. V kategorii dvojic 2. a 3. tříd to byly malé básnířky  Adéla Lotková a Michaela Malinová.

  Tématem soutěže byly Svátky nejkrásnější. A to například velikonoční, vánoční, narozeni, jmeniny atd. Úkolem děvčat bylo obdržet téma a během jedné hodiny vytvořit básničku a poté ji odrecitovat před obecenstvem. Jednalo se sice o nelehký úkol, ale naše  děvčata si sním dokázala poradit. Všechny žákyně reprezentovaly naší školu se zapálením a jejich vystoupení byla vždy ohodnocena potleskem. Po vyhodnocení celé soutěže byly obdarovány hodnotnými dárky a diplomy.

Práce našich žákyň vyšly spolu s ostatními výtvory účastníků ve Sborníku básní, kterému věnujeme samostatný příspěvek.