V úterý 22.10.2019 navštívili  žáci 4. ročníku ZŠ Ropice muzeum  v Třinci. Stalo se tak díky příležitosti zúčastnit se výstavy a přednášky na téma Pravěk za účasti známého umělce Petra Modlitby.

        Podle slov paní Haladejové, jenž žáky po celou dobu výjezdu žáky doprovázela, měly děti štěstí, protože se jim mohla věnovat paní průvodkyně. Ta s nimi prošla všechny výstavy od doby kamenné až po dobu slovanských hradišť. Vše podstatné dětem popsala a vysvětlila. Všechny zúčastněné výstava velmi zaujala.

        Po té následoval již přednáškový blok. Žáci si během přednášky pana Modlitby mohli pod jeho vedením načrtnout nebo nakreslit hlavu dinosaura. Za své práce si pak odnesli malé dárky. Mezi všemi výtvory nejvíce vynikla práce Terezky Bromkové. Odměnou ji byl vlastnoruční obrázek autora.

  V poslední části přednášky měli žáci možnost shlédnout výstavu jeho nádherných obrazů na téma Putování do pravěku.