V pátek 15.11. se žáci ZŠ Ropice zúčastnili tradičního turnaje v minikopané ve Smilovicích. Turnaj se letos konal v nové tělocvičně ZŠ Smilovice za účasti 6 ti družstev z Třanovic, domácích Smilovic, polské a české základní školy Hnojník, Stříteže a žáků ZŠ Ropice. Pro letošek byl hrací systém uspořádán na 2 skupiny po třech družstvech. O umístění na 1.-6. místě se hrálo podle umístění ve skupinách 1:1, 2:2, 3:3.

Naší škole se v posledních dvou ročnících podařilo v ročníku 18/19  zvítězit a loni ve finálovém utkání se Smilovicemi po porážce bralo naše družstvo 2. místo. Jak se letos dařilo našim fotbalistům letos?

V letošní sestavě byl kapitánem družstva Vašek Mikoláš. Spoluhráči mu byli Sebik Vranka, Michal Příhoda a Danek Stebel, kteří už hráli loni a letos poprvé nastoupili žáci 4. ročníku Anetka Pyszková a Tomášek Ligocki. Nejmladším hráčem našeho družstva byl Ondra Kokotek ze 3. třídy.

Los určil našim žákům do skupiny družstva Stříteže a českou ZŠ Hnojmík. V prvním utkání proti Stříteži byli naši žáci už od začátku lepším družstvem. Vypracovali jsme si několik slibných příležitostí, ale ani jedna střela neskončila v síti. V polovině utkání jsme ale vsítili branku. Ta povzbudila naše žáky a stále zlepšující se kombinační hra přinášela další branky. Do turnaje jsme vkročili výhrou nad Stříteží 5:0. Hned v následujícím utkání se hra našich žáků ještě více zpřesnila. Díky jistému výkonu v obraně a efektivnímu zakončení útočných akcí zvítězilo naše družstvo nad Hnojníkem vysoko 9:0.

Po jednoznačném vítězství v základní skupině přišlo na řadu finále a boj o 1. a 2. místo. Finále slibovalo napínavý boj dvou papírově nejlepších celků. Díky lepší organizaci útočné i obranné hry byly Smilovice po bleskové trefě v prvních vteřinách hry a krásné střele do protipohybu obrany i brankáře k tyči o chloupek lepší. Přestože si naši žáci vytvořili několik zajímavých příležitostí po závěrečném náporu obdrželi třetí gól ze hry a bylo po utkání. Smilovice zaslouženě vyhrály a naši žáci byli nakonec druzí.

To, že jsme vybojovali opět 2. místo, nebylo posledním úspěchem dne. V individuálním hodnocení byl jako nejlepší brankář turnaje zvolen po penaltovém rozstřelu Danek Stebel. A nejlepším střelcem se stal se 7 trefami kapitán družstva Vašek Mikoláš. K individuálním oceněním gratulujeme!

I ostatní hráči předvedli velice pěkné výkony.  Lídrem útočné hry byl Sebik Vranka, který připsal 5 zásahů dále Michal Příhoda se 2 brankami. V obraně předvedli velice slibné výkony Anetka Pyszková a Tomášek Ligocki. Nadějně se jevila i útočná hra Ondry Kokotka, který si vypracoval krásnou střeleckou příležitost.

Všem zúčastněným žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Pedagogický dozor, fotodokumentace, reportáž Mgr. Štěpán Byrtus