První dny u Motýlků

Prví dny se nesly v seznamovacím duchu. Poznávali jsme novou třídu, společně si ukázali, kde co máme. Nesměli chybět seznamovací hry, které si děti opravdu užily. Svá jména jsme vytleskávali a u stolečku si děti trénovaly svůj podpis dle předlohy. Z pet víček jsme se snažili poskládat začáteční písmenko svého jména. V komunitním kruhu jsme si povídali o prázdninách, co vše děti zažily a kde byly. Seznámili jsme se s naším třídním zvířátkem a to se šnekem Africkým. Děti se učily nové říkanky a písničky, které doprovázeli hrou na Orffovy nástroje. Společně s dětmi jsme se seznamovali a vytvářeli pravidla naší třídy. Povídali jsme si o tom, že děti mají svá práva, ale také povinnosti. Říkali jsme si, jak bychom se měli ve třídě a v celé MŠ chovat. Pravidla se učíme prožitkem, např. Šnečkové pravidlo – modelování šneka z plastelíny, apod. Těšíme se na další zážitky, které společně ve třídě Motýlků tento rok zažijeme.