Čertovské dopoledne u Broučků

Ve středu dopoledne se naše školka proměnila v peklo plné veselých a dovádějících čertíků. Kdo měl ráno po příchodu chuť, vyrobil si  u stolečku rohy z papíru. Aby se malí rarášci pořádně protáhli a proběhli, musel si je hlavní pekelný čert Eivlis pochytat, a potom následovalo čertí cvičení.

Po svačince se čertíci museli přes překážkovou dráhu dostat do zasedací síně, kde jsme si udělali prezenčku – čertíci svá jména vhazovali do kouzelné krabice a byli jako správní pekelníci začerněni. Do pekla se nám nějakým nedopatřením nasypal sníh, čertíci ho museli pomocí slámek odstranit. Aby nám bylo po té fujavici pořádné teplo, museli jsme si v pekle vyrobit ohniště. Na ohništi jsme potom ve velkém hrnci vařili knedlíky. Po „jídle“ jsme si dali na chvíli šlofíka a koukali se, jak se nám nafukuje velké břicho. Pořádně najedení a odpočatí čertíci pak soutěžili v nošení brambor na lopatách. U stolečků jsme si ještě společně vyrobili velkého čerta na nástěnku a čertí dopoledne zakončili pořádnou pekelnou diskotékou 🙂