Návštěva u Filípka

Ve středu 16. 6. jsme se s dětmi vydali na návštěvu k Filípkovi K. Za zdolání celkem dlouhé trasy ve slunečném počasí na děti čekala velmi příjemná odměna. Odložily batůžky, oblékly se do plavek a huráááááá do vířivky. Z čvachtání ve vodě a dovádění na zahradě dětem celkem vyhládlo a tak si daly na svačinku opečené párky. Kdo měl v bříšku ještě místo, mohl si dát sušenku nebo koláč, který maminka Filípka upekla. Pořádně posilnění mohly děti začít plnit úkoly, které si pro děti maminka s Filípkem připravili – doplňovaly jména známých pohádkových postaviček, poznávaly hmatem obsah misek (mouka, rýže, led, kamínky) a házeli kroužky na kůly. Za každý splněný úkol dostaly děti papírek. Když byly všechny úkoly splněny, přečetli jsme si, co bylo na papírcích napsáno a mohli jsme se vydat hledat poklad. Děti byly moc šikovné a poklad našly velice rychle. Každý si ze sladkého pokladu „uloupil“ kousek pro sebe. Příjemně strávený čas uběhl strašně rychle, po nalezení pokladu jsme si museli sbalit batůžky a vydat se na cestu zpátky. Moc jsme si to užili, děkujeme paní Krzyžankové za krásné dopoledne 🙂