Ovoce a zelenina u broučků

Měsíc říjen byl v naší třídě časem plným ovoce a zeleniny. Děti se seznamovaly s různými druhy ovoce a zeleniny, učily se je poznávat, třídit, určovaly vlastnosti (velikost, barvu, strukturu…). Ovoce a zeleninu také poznávaly pomocí smyslů, určovaly plodiny podle chuti, vůně. Děti v těchto dnech mimo jiné zdokonalovaly i své praktické dovednosti – škrábání a krájení brambor, strouhání mrkvičky – připravovaly si totiž hranolky pečené v troubě a mrkvičkovou pomazánku. K ovoci a zelenině neodmyslitelně patří téma zdraví, a proto jsme si s dětmi povídali o činnostech, které našemu zdraví prospívají a které ne, třídili jsme potraviny na zdravé a na ty, které by v našem jídelníčku měly být jen občas. Děti vědí, že když je člověk nemocný, měl by odpočívat, jíst vitamíny a pít teplý čaj. Ve školce si děti zkusily připravovat svůj vlastní čaj, měly na výběr ze tří příchutí a několik dochucovadel (třtinový cukr, med, bezinkový sirup, ovocný sirup, smrčí med).