ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Co přinesla neděle? Mnoho zážitků, zábavy a zocelení fyzické zdatnosti.

Pro dnešní den byl naplánovaný celodenní výlet na Praděd. Autobusem jsme se dostali na Ovčárnu, tedy do nadmořské výšky 1.300 m. Pak nás čekala cesta na Praděd a zdolání převýšení 191 metrů. Šlo se lehce s větrem v zádech. Měli jsme možnost nadýchat se čerstvého vzduchu, pokochat se nádhernými výhledy a stanout na vrcholu nejvyšší hory Moravy a Slezska. 

Příroda nás překvapila nádhernou bílou pokrývkou, ledovými krystalky a na zpáteční cestě i ledovým větrem. Ten dětem sice ošlehal tváře do růžova, ale zase byla sranda zkusit běžet s větrem o závod. V druhé části výletu jsme si udělali procházku lázeňským městečkem Karlova studánka, ochutnali Petrův pramen a „pošmákli“ si na horkém oplatku. 
Na zpáteční cestě už někteří únavou odpadali, ale sladké buchtičky s krémem na večeři je opět probraly. Večerní program byl odpočinkový, děti zhlédli film Soví houkání. Pak už jen umýt zuby, pac a pusu a dohajan.