Barevný týden u Motýlků

Barevný týden je za námi…až je nám to líto, protože jsme si ho s dětmi užili na 100%. A i když některé barvičky bylo možná těžší najít v šatníku, děti vždy přišly parádně oblečeny a doladěny do nejmenších detailů…od ponožek, až ke gumičkám ve vlasech. Moc děkujeme rodičům za spolupráci 🙂 

Celý týden byl ve znamení barev, a právě na ně byla zaměřená výuka. S dětmi jsme si povídali o barvičkách, které nám přinesl podzim. Povídali jsme si o tom, co je vše je v přírodě v dané barvě. Děti pracovaly s knížkami týkající se tématu. Vytleskávaly slova a určovaly počet slabik, učily se poznávat první hlásky ve slovech. Hráli jsme spoustu pohybových her a cvičili jsme s barevnými stužkami a šátkami. Děti také procvičovaly svou jemnou motoriku, každý den jsme vyráběly mašle v dané barvě, které byly pro naše podzimní dráčky, které si u stolečku vyrobily. Děti se učily zpívat nové písně o daných barvičkách, hrály na Orffovy nástroje a boomwhackers. Pomoci berušek a dráčků rozvíjely své předmatematické schopnosti. Odpolední odpočívání jsme si zpříjemňovali čtením knihy – Den, kdy voskovky řekly dost, která byla samozřejmě také o barvách. U dětí měla obrovský úspěch. 

Červené pondělí, zelené úterý, žlutá středa, oranžový čtvrtek, hnědý pátek.

Ve čtvrtek si děti vyzkoušely míchat barvičky, zkoumaly a zjišťovaly, které barvy vznikají ze dvou různých barev. Vytvořily duhu z bonbónků. V tento den jsme také očekávali příjezd svatého Martina na bílém koni, sníh nám sice nepřivezl…i tak jsme si přečetli o něm příběh a nezapomněli jsme popřát kamarádovi Martínkovi.