Kaštanová cesta

Čtvrteční odpoledne 18. 11. patřilo kaštanům, podzimu a světýlkům. S dětmi jsme se totiž vydali na Kaštanovou cestu. Ještě před odchodem ze školky si Broučci i Motýlci vyrobili housenky a pavoučky z kaštanů. Potom jsme se oblékli a vydali se na cestu. Děti měly hledat něco, co do přírody obyčejně nepatří. Hned napoprvé se jim to povedlo, kousek za školou našly první lucernu a svitek s úkolem. Po splnění úkolu jsme si v každé lucerničce zapálili svíčku – abychom lépe našli zpáteční cestu. Děti byly moc šikovné, našly všech 8 lucerniček a splnily úkoly s podzimní tématikou. Měly například vyjmenovat lesní zvířátka, zpívat podzimní písničku, házet kaštany do dálky, seběhnout a vyběhnout kopec… Na konci cesty měly děti připravené překvapení v podobě lampionků a také dostaly drobnou sladkou odměnu. Lampionky jsme si zapálili a vydali se na cestu zpět. I když nás malinko zlobil vítr a několik lampionků zhaslo, cestu zpět jsme díky lucerničkám v pohodě našli 🙂