Vánoční čas u Motýlků

Společně s dětmi jsme prožili ve školce krásný vánoční čas. Povídali jsme si o vánočních tradicích, o cukroví, které druhy nám chutnají nejvíce a jestli pomáháme s pečením cukroví doma, co dobrého máme na štědrovečerní večeři, co je podstatou Vánoc. Abychom si čekání na Vánoce zkrátili, každý den si děti otvíraly školkový adventní kalendář. V každém okénku na děti čekalo nějaké překvapení, buď v podobě příjemného úkolů, nebo odměny.

K vánoční atmosféře nedomyslitelně patří vánoční koledy a písně, které jsme s dětmi zpívali a poslouchali téměř každý den. Svůj zpěv děti doprovázely hrou na ozvučná dřívka, rolničky, triangl. Pomoci rozličných tematických úkolů děti rozvíjely své předmatematické dovednosti, řečové schopnosti a grafomotoriku.

Ve třidě jsme si také ozdobili stromeček a dokonce si děti na ně vyrobily své vlastní ozdoby z papírů. Na Vánoce rozhodně nesmí chybět cukroví. Také ve školce se peklo. Děti si vyzkoušely válení těsta, vykrajovaly a poté plech plný medových perníčků za pomoci paní učitelky zanesly do trouby.  Perníčky po upečení ozdobily a předaly rodičům jako vánoční dáreček, společně s vánočním přáníčkem, které rovněž vyráběly.

Stejně jako loni, tak i letos jsme se rozhodli, že chceme potěšit a obdarovat seniory z domova důchodců sv. Josefa v Ropici. Děti vyráběly vánoční svícny, které se jim velmi povedly.

No a také jsme se připravovali na vánoční besídku, která bohužel neprobíhala v přítomnosti rodičů. Děti se pilně učily básničky, píseň Rolničky, a také na závěr se proměnily v herce a zahrály menší divadlo na píseň, Pásli ovce Valaši. Po důkladném nacvičování, které bylo náročné, jsme vše natočili a poslali rodičům video.

Předposlední den jsme si ve školce udělali vánoční párty, ochutnávali jsme cukroví, které si každý přinesl z domu, a že bylo výborné! Povídali jsme si o tom, jak už se těšíme na vánoční prázdniny, pohodu a dnů plných pohádek. Také jsme si vyprávěli, co bychom rádi našli pod stromečkem. Ve školce pod naším stromečkem se také našly dárečky, a že jich bylo mnoho. Děti dostaly nové hračky do školky a také si našly pod stromečkem dáreček, který si odnesly domů.

Před dětmi je poslední půl rok ve školce, který si musíme pořádně užit, a hlavně se pořádně připravit na nástup do první třídy!

Přejeme hodně štěstí, lásku, trpělivost a hlavně zdraví v novém roce 2022.