Jak jsme se měli v Bystřici

Ráno 28. 6. bylo krásně, sem tam nějaký mráček, ale děti dorazily na nádraží včas a vše nasvědčovalo tomu, že dnešek bude probíhat podle plánu.  Všichni jsme se moc těšili. Sraz jsme měli v 8 hodin na vlakovém nádraží Ropice-zastávka. Hned na začátku měl vlak zpoždění a obavy dětí, kdo kde bude sedět, se hned vyřešily, jelikož byl celý vlak úplně přeplněný: D 

V Bystřici jsme nejprve vyrazili ke koním (sdružení CHEWAL), zde jsme posvačili a zúčastnili se programu. Počasí nás trošku zklamalo, přepadl nás déšť a dokonce i bouřka.  Nenechali jsme se ale zastrašit, a hned co se počasí trochu umoudřilo, jsme vytáhli pláštěnky a šli jezdit. Děti se seznámily se jmény koní, byly poučeny o bezpečnosti, vyzkoušely si česání a potom se projely. Během celé doby se mohly děti ptát na vše, co je zajímalo. Za odvedenou práci daly děti koníkům dobroty. Potom bylo v plánu zajít k řece Hluchovce, ale to nám počasí úplně nedovolilo. Vydali jsme se tedy na procházku po okolí – park, náměstí, prolézačky…  Čas nám rychle utíkal a jen tak tak jsme dorazili včas do muzea. Zde nás pan průvodce velmi ochotně provedl výstavou. Většina výstavy tvoří historii života našich prababiček a pradědečků. Děti mohly vidět dobové kroje, řemesla a projít si interaktivním tunelem. Pak jsme zamířili rovnou na oběd, na který se většina dětí asi těšila nejvíce. Na jídlo jsme byli v Pizzerii u Tomáše. Všichni jsme si moc pochutnali, a i když to vypadalo, že se do dětí nic dalšího nevleze, místečko na zmrzlinu se najednou našlo J.  Zpáteční cesta byla opět se zpožděním, ale nám to nevadilo. Jsme všichni rádi, že se celý den obešel bez úrazu. Výlet jsme zakončili v Ropici, kde už nás netrpělivě očekávali rodiče J