Broučci na výletě

„Kdy už pojede ten vlak?“, ptaly se děti v úterý 21. 6. na vlakové zastávce Ropice-zastávka. Vydali jsme se totiž tento den na výlet do minizoo ve Vendryni. Vlak po pár minutkách konečně dorazil a my jsme se úspěšně přemístili na nádraží ve Vendryni. Přivítal nás obří černý mrak nad hlavami, ale naštěstí na nás po cestě do zoo nepustil ani jednu kapku deště. Dokonce na nás občas vykouklo sluníčko. V zoo si děti nejdříve snědly svačinky, a potom si prohlédly, pohladily a nakrmily různá zvířátka. Někteří odvážlivci si dokonce nechali „posadit“ za krk hada 🙂 Po zoo nás zase čekala krátká procházka do restaurace ve Vendryni, kde jsme si vychutnali výborný oběd. Děti si na chvilku odpočinuly (ale opravdu jen na chvilku :)) a mohly se ještě vydovádět na dětském hřišti. Jako sladkou tečku za našim putováním jsme si dali zmrzlinu, mňam. Na zpáteční cestě vlakem si děti mohly užít pohled z horního patra vagónu, což pro ně byl super zážitek. Vlak nás zase dovezl na zastávku do Ropice, kde už na děti čekali rodiče. Byl to moc hezký den 🙂