Broučci „září“

Pro malé „Broučky“ bylo září adaptačním obdobím, nejen nové děti, ale i ty loňské si potřebovaly po prázdninovém dobrodružství na školní docházku zvyknout, ve školičce se „zabydlet“. Prostřednictvím her se seznamovaly se jmény kamarádů, s personálem, se svými značkami, učily se orientovat v prostředí MŠ (vlakem procestovaly celou školičku od půdy až po sklep, nezapomněli jsme navštívit paní kuchařky i kamarády v polské MŠ), na školní zahradě otestovaly všechny herní prvky a prozkoumaly obsah boudy. Společně jsme si vytvořili třídní pravidla, ať víme, jak se k sobě navzájem chovat, aby nám ve školce bylo dobře, a různými výtvarnými technikami vyrobili jejich piktogramy. Zjistili jsme, že k malování se dá použít i jiné věci než barvy a štětce, vyzkoušeli jsme otiskovat houbičky, pomalované dlaně, bublinkové folie, rozfoukat barvy přes brčka pusinkami, dokonce se k tvoření hodila i pěna na holení. Děti se chvílemi měnily na stavaře (postavily tolik staveb, že by nám stavební firmy mohly takovou pracovní sílu závidět), kuchaře, kadeřníky, opraváře, hasiče, maminky a tatínky, zvířátka…, zvládly také roli herců a zahrály si v pohádce „Domeček“.

Hned první měsíc nás potrápila nemocnost dětí a to i přesto, že spořádají tolik ovoce, že jej nestíháme krájet. Děti už vědí, že jejich tělíčku kromě zdravé stravy prospívá také cvičení. Během každodenních pohybových aktivit si vyzkoušely např. zdolat „opičí dráhu“, cvičení s různými pomůckami (míče, kostky, padák, bilibo…). Ve velké oblibě mají samozřejmě běhací hry, zejména hru „Na značky a Na sochy“. Doufáme tedy, že jsme si už bacilky ze startu předali všechny a teď už budeme zdravě užívat společné chvilky.

Zážitku jsme nasbírali opravdu hodně, nevěříte-li, můžete se přesvědčit na fotkách přiložených níže.