Září u Motýlků

Většinu „Motýlků“ čekalo po prázdninách spoustu nových zážitků spojených s docházkou do MŠ, seznámili se s prostředím třídy, kamarády i paní učitelkami. Velkým překvapením byla školní tělocvična, kterou s dětmi využíváme každé pondělí k cvičení a pohybovým hrám. Radost nechyběla ani při prozkoumávání nových hraček. Jedním z největších favoritů se bezpochyby stala polikarpová stavebnice, kterou děti s velkou oblibou využívají k různým konstruktivním a námětovým činnostem. V září jsme zvládli spoustu věcí. Motýlci už vědí co je to přátelství, jak být dobrým kamarádem, učili se pravidlům třídy, vzájemnému respektování. Oslavili jsme „Den bez aut“, povídali si o tom, jak výfukové plyny škodí nám i životnímu prostředí, o alternativních dopravních prostředcích. V rámci grafomotorického cvičení jsme se pak pokusili výfukové plyny nakreslit. Jsme třída zvídavých dětí, máme rádi úkoly, nové výzvy. Už teď se moc těšíme na další zážitky.