Dzień Chłopaka

W piątek 2 października (jeszcze przed ponownym zamknięciem szkół) zdążyliśmy zorganizować uroczystość – wybory Super Chłopaka. W ten sposób chcieliśmy uczcić święto chłopców, które było pierwszy raz obchodzone jako „International Men´s Day“ w r. 1999 na wyspach Trinidad i Tobago, a w Polsce przypada na dzień 30 września. W konkursie wystartowało czterech piątaków, a nawet kilka trzeciaków i drugaków. Chłopcy zmierzyli swoje siły w różnych dyscyplinach. Rozwiązywali zagadki, po logo rozpoznawali marki samochodów, odpowiadali na trudne pytania, takie jak: „Do czego służy szminka?“ lub „Co robi kosmetyczka?“ Wielkim wyzwaniem była promenada w butach na wysokim obcasie oraz wypicie eliksiru uśmiechu (soku z cytrynki). Nasi koledzy również przedstawili się w wolnej dyscyplinie – grą na akordeon, upieczeniem babki, rysunkiem. Chłopcy wykazali fantastyczne poczucie humoru, za co koleżanki w komisji należycie ich oceniały. Chętnie będziemy wspominać dzień pełny zabaw, śmiechu, ale też odwagi, fantazji i twórczości