Dzień Dzikiej Przyrody

Nasi uczniowie bardzo lubią zwierzęta i są wrażliwi na to, kiedy dzieje im się krzywda. W związku z tym postanowiliśmy uczcić w naszej szkole Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. W danym dniu dzieci przyszły ubrane w kolorze ulubionego zwierzątka, w ławkach siedziały więc pandy, pingwiny, pumy, flamingi, chameleon czy papuga. Zapoznaliśmy się z takimi pojęciami, jak Czerwona księga gatunków zagrożonych, EEP czy ESB – programami zajmującymi się hodowlą zwierząt zagrożonych wyginięciem. Dzieci malowały egzotyczne zwierzęta i rośliny, rozpoznawały odgłosy dzikich zwierząt, rozwiązywały kwiz o zwierzęcych rekordzistach… Stwierdziliśmy, że pierwszacy i drugacy wcale nie przelękli się konkurencji i zagrali ze starszymi kolegami na wysokim poziomie, okazując wiele wiadomości i spostrzegawczości. Poprzez organizowanie podobnych projektów chcemy zwrócić uwagę na potrzebę rozwijania wrażliwości naszych dzieci na piękno i różnorodność przyrody oraz jej ochronę.