Zielona szkoła

16 maja wyjechaliśmy do Łomnej Dolnej, żeby spędzić tydzień w uroczej wsi nad rzeką Łomną. Tematem naszego pobytu były „Skarby beskidzkiej przyrody: ssaki, ptaki i owady“. Po zakwaterowaniu wybraliśmy się na spacer po okolicy. Następnie dzieci zrobiły sobie „zielony“ dziennik, w którym opisywały kolejne dni i notowały wszystko, co je zaciekawiło. Powstały takie zapiski:

„Dowiedziałem się, że w Beskidach są wilki, niedźwiedzie i rysie, i że nawet mają imiona, np.: ryś Jirka, niedźwiedzica Ema.“ (P. S.)

„W centrum „URSUS“ zaciekawiło mnie to, że małe niedźwiadki rodzą się zimą, po urodzeniu ważą 500 gramów i mają na szyi białe pasemko.“ (A. B.)

„Co mi się podobało? Duch na ścieżce odwagi, opowiadanie o pszczołach i zwierzętach drapieżnych, budzik, odwiedzanie na pokojach, Kamienity, prezentacja o wilkach, łowienie żyjątek w wodzie, lekcje, piłka nożna i dwa ognie, śniadanie, śpiewanie, tańczenie, lody, małe swaczynki. To wszystko bardzo mi się podobało! (E. T.)