Jablíčkové odpoledne

Přestože se akce jmenovala „Jablíčkové odpoledne“, vše začalo již v dopoledních hodinách, kdy jsme společně s dětmi připravovali pohoštění pro návštěvníky. „Broučci a Motýlci“ napekli muffiny, koláče, listové šátečky, a o tom, že se jim opravdu výrobky povedly, svědčily „vymetené“ talíře a několik zájemců o recepty. Díky krásnému počasí jsme k plánovaným aktivitám mohli využít školní zahradu. V altánu se dělalo křížaly, u stolečku se „zavařovaly“ jablíčkové kompoty, tvořilo se sovičky. Své pohybové a vědomostní dovednosti ověřily děti společně s rodiči při plnění úkolů na šesti stanovištích. Vyzkoušeli si namotávat červy, kutálet jablíčko z kopce na cíl, na speciální kbelíkové váze se snažili vyvážit jablka s kamínky, ukládali jablíčka do košíčků dle počtu, závodili ve slalomu (děti nosily jablka na naběračce, rodiče na lžíci). Děti zjistily, co má společného výsledná tajenka „muška“ s jablíčky, jaký další význam má slovo muška, jablíčka i mouchy si nakreslily. Uhasit žízeň mohli všichni hosté v Apple baru, kde se kromě kávy, čaje a vody podával horký jablečný džus, kdo chtěl, mohl si jablka odšťavnit.

Moc děkujeme rodičům za suroviny, bez kterých bychom nemohli připravit pohoštění a všem zúčastněným za příjemnou atmosféru.