Říjen ve třídě Broučci

V říjnu si naše děti vyzkoušely hned několik povolání. Proměnily se na zahradníky, sklízely zeleninu z pole, ovoce ze zahrádky. Učily se plody pojmenovat, poznávat všemi smysly, třídily podle barvy, podle místa kde rostou, seřazovaly dle velikosti. Zjistily jak vypadají uvnitř, jak o ně pečovat, proč je jíme. Zvládly připravit výborné pohoštění na akci „Jablíčkové odpoledne“. Chystaly potřebné suroviny, válely a mísily těsto, strouhaly jablka. Své herecké umění předvedly v pohádce O veliké řepě, a protože se jim pohádka líbila, zahrály si ji hned několikrát. Jako malíři jsme trochu experimentovali a místo barviček k malování použili nastrouhanou řepu. Broučci už samozřejmě vědí, že ovoce a zelenina by měla být součástí zdravého jídelníčku a své znalosti zúročily v tématu Moje zdraví. V roli lékařů nejen ošetřovaly zranění pacientů, ale také poučovaly kamarády i paní učitelky o tom, jak je důležité vitamíny jíst. A protože jsou to opravdu hlavičky, učily našeho nemocného, třídního maskota zajíčka „Ušáčka“, jak dodržovat základní hygienické návyky, aby se nám ve školce přestaly šířit bacily. Pohybu také není nikdy dost a děti jej mají moc rády v jakékoli podobě, např. naše výpravy, ty nejsou jen o zvládnutí delší procházky. Mrkněte zde https://zsams-ropice.cz/materska-skola/vypravy/ a zjistíte více.