Zasypianie świetlików

W piątek 4 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość pn.: „Zasypianie świetlików“. Wieczorne spotkanie było podsumowaniem całorocznego projektu „Między nami świetlikami“. Dokładnie poznaliśmy i omówiliśmy fenomenalne dzieło Jana Karafiata. Zadziwiło nas, do jakże wielu realnych sytuacji życiowych ono mówi. Niesamowitym wzbogaceniem było również oglądanie uroczych ilustracji Jiřího Trnky, które podarowała nam jeho córka Klára Trnková. W piątkowy wieczór dzieci rozwiązywały kwiz, łowiły na magnes owady, sklejały z części świetlika, szukały w pociemniałych korytarzach świetlików. Podobnie jak świetliki w książce, dzieci mogły skosztować smażonych placuszków z gorącą czekoladką. Ostatni rozdział pn.: „Radości i smutki“ przeczytał nam specjalnie zaproszony gość pastor ewangelicki Jiří Kaleta. Wszystkie dzieci otrzymały kartę pamiątkową, łańcuszek świetlny oraz słodkie żelkowe stokrotki. Niepowtarzalna, osobliwa atmosfera tego wieczoru zostanie w naszej pamięci na długo!