Ty hraješ na rouru?!

„Co jste dnes dělali ve škole?“

„Hráli jsme na roury!“

„Na roury?“

„Tedy na trubky!“

„Tomu nerozumím. A ty umíš noty?“

„Ty nemusím umět, stačí, když poznám barvy!“

Boomwhackery. Barevné „trubky“, které se okamžitě staly hitem letošních hodin hudební výchovy. Jedná se o barevné perkusní nástroje, které jsou laděny na konkrétní tóny. Jejich odlišná délka a tloušťka zajišťuje při úderu jinak vysoký tón. Díky tomu, že má každý tón jinou barvu, mohou jej používat i úplní amatéři. Už od září se ze stěn ropické školy ozývají nádherné melodie, které vytvářejí všichni žáci! Na čem? Ano, na boomwhackerech! Jejich využití je opravdu široké. Když pominu, že fungují jako kouzelné hůlky, které zaručeně vykouzlí úsměvy na tvářích žáků, lze je využít při rytmických i melodických cvičeních. S nimi pak získává i obyčejné pexeso zcela nový rozměr. Žáci se rozdělí do dvojic, do kterých si vezmou stejnou barvu trubky. Pak už se jen postupně hledají. Nesmí se však dívat a využívají jen svůj sluch. Při doprovodech písniček jsme začínali od nejjednodušších melodií a mohu říct, že žákům hra již natolik jde, že se posunujeme ke známějším a těžším melodiím.

Přemýšlíte, že byste hru na tyto zajímavé nástroje také rádi slyšeli? Nezoufejte a přijďte k vánočnímu stromku, který budeme společně rozsvěcovat 2.12.2022. Koledy zazní ve zcela novém – „rourovém“ podání!