Vzhůru za kulturou!

V pondělí 7.11. jsme s páťáky základní školy Ropice vyrazili směr Třinec. Naší cílovou destinací se stal kulturní dům Trisia. Vyzbrojeni dobrou náladou jsme se chystali nejen ověřit naše anglické dovednosti v praxi, ale zároveň se těšili na skvělý kulturní zážitek. Zhlédli jsme činoherní anglicko – českou pohádku The Bold Rabbit s písničkami, inscenovanou jako učební pomůcka pro začátečníky. Příběh vyprávěl o malém králíčkovi, který toužil poznat celý svět. Varován svými rodiči, kolik nebezpečí na něj číhá, na nic nedbal a vypravil se na cestu. Čelil věcem, před kterými by normální králík jistě strachy utekl. Ptáte se, co všechno mohl zažít? Letěl letadlem, okradl zbojníky, nechal si ušít nový oblek, a nakonec se vrátil domů ve zbrusu novém autě za svými překvapenými a vyděšenými rodiči. Žáci si divadlo moc užili. Herci, i když jen ve třech, zvládli bravurně ztvárnit, díky kostýmům a změnám hlasů, množství rolí. Po představení vzala většina škol „útokem“ nedalekou cukrárnu. To nám ale vůbec nevadilo, my si zašli nakoupit do obchodu a udělali si vlastní cukrárnu na lavičkách před divadlem, kde jsme si sdělovali všechny zážitky. Nezapomněli jsme ani na blízké hřiště, které se stalo při čekání na autobus příjemnou kratochvílí. Divadelní dopoledne jsme zakončili máváním projíždějícím autům, která nám troubila a svítila na pozdrav. Celý den jsme si moc užili. Až na ten oběd, který se kvůli návštěvě naší venkovní cukrárny do našich plných břich už skoro nevlezl! To jsme ale kuchařkám neřekli, tak ne, že nás prozradíte!