Vánoce, Vánoce přicházejí

Prosinec, pravděpodobně u dětí jeden z nejoblíbenějších měsíců, se u Broučků nesl jak jinak než ve vánočním duchu. Povídali jsme si o tradicích, které děti doma ctí, některé jsme si ve školce také zažili. Navštívil nás Mikuláš s početnou družinou čertíků a andílků, upekli jsme perníčky, pouštěli skořápkové lodičky, rozkrájeli jablíčka, natrhali barborky, z přírodnin, které jsme nasbírali na výpravě, jsme vytvořili adventní věnec, každý den jsme plnili úkoly z adventního kalendáře a netrpělivě očekávali příchod Ježíška. Příjemnou vánoční atmosféru jsme si užili nejen s dětmi, ale také s rodiči a společně vyrobenými ozdobami na vánočních dílničkách jsme nastrojili stromeček. Díky sněhové nadílce jsme si mohli užít i zimní hrátky. Stavěli jsme sněhuláky, iglú, koulovali se, jezdili na bobech i kluzácích. Škoda jen, že bílá peřina nevydržela až do Vánoc. 

V průběhu měsíce děti vyslovily spoustu přání, věříme, že alespoň některá se jim splnila. Aby čekání na Ježíška a na dárečky nebylo moc dlouhé, oslavili jsme „školkové Vánoce“. Za spolupráci při přípravě překvapení pro Broučky moc děkujeme rodičům.