Vánoční čas u Motýlků

Advent zahájil vánoční čas a my jsme pomalu vstupovali do tohoto kouzelného období s našimi Motýlky. Povídali jsme si o adventu, co znamená, proč zapalujeme na adventním věnci svíčky. Pilně jsme nacvičovali básničky a písničky pro Mikuláše, který nás navštívil ve třídě Broučků. Některé děti se trochu bály a asi věděly proč. Věděl to i Mikuláš, a proto mu děti slíbily, že své prohřešky do příště napraví. Mikuláš k nám zavítal se svými pomocníky a my měli krásný vzor pro tvoření. Černým uhlem jsme „čmárali” čerty a vyrobili jsme anděly s třpytivými křídly. K Vánocům patří pečení cukroví. Dali jsme se tedy do práce a napekli perníčky. Různé vánoční vůně a koření jsme také zkoumali. Při návštěvě knihovny jsme si o cukroví dokonce poslechli příběh. Moc nás zaujalo vyprávění o Betlému, proto jsme si ho vyrobili. 

Předvánoční čas jsme trávili i s rodiči. Přestože bylo Motýlků kvůli vysoké nemocnosti málo, pozvali jsme rodiče na vánoční besídku. Společně  jsme ostrojili stromeček, u kterého děti  zazpívaly rodičům vánoční písničky, ozdobili jsme perníčky a vyrobili si anděla.

Na školní zahradě si děti užívaly sněhu, klouzaly se na bobech, stavěly sněhuláky a tvořily anděly. Pozorovali jsme tání sněhu, prozkoumávali strukturu sněhových vloček, vyzkoušeli si je vyrobit z papíru.

Poslední týden před Vánocemi jsme měli besídku ve třídě. Děti ochutnaly vánoční cukroví, rozbalily si dárečky, se kterými si hezky vyhrály. Zvládli jsme upéct vánočku, která provoněla celou školu, a protože už máme s pečením velké zkušenosti, moc jsme si na ní pochutnali.