Za Broučky v lednu

Broučci v přírodě zimu moc neradi, ale nám Broučkům je to vcelku jedno, protože víme, jak se teple oblékat. Nový rok jsme tedy začali tématem zimní radovánky, a protože po sněhu nebylo ani památky a my jsme moc šikovní, poradili jsme si i bez něj. Děti věšely na šňůru rampouchy a šlo jim to skvěle (už můžou maminkám pomoct s věšením prádla). Zahráli jsme si papírovou koulovanou, postavili papírové sněhuláky (alespoň nám neroztály), lyžovali na koberci, třídili vločky dle tvarů. Nakonec jsme se sněhu přece jen dočkali a mohli si užívat pořádné zimní hrátky, dokonce jsme na jedné z výprav vyrazili na kopec na lopaty. Už víme, co se stane se sněhem, když ho přineseme do školky a trošku nás překvapilo, že ten krásně bílý chutný sníh není až tak sněhobílý. Poznáme nejen zimní sporty, ale i ty ostatní, umíme je hezky roztřídit. Z velké dálky k nám zavítali tři králové. Na jejich jménech jsme si skoro polámali jazýčky. Lednovým měsícem nás provázelo další velmi oblíbené téma „Moje tělo“. Učili jsme se pojmenovávat jeho viditelné části, víme kolik čeho máme, pozorovali jsme mezi sebou společné a rozdílné znaky, měřili svou výšku, víme, co se skrývá uvnitř, k čemu slouží některé orgány. Moc nás bavilo na vyrobených modelech plic pozorovat, jak fungují. Se Štístkem a Poupěnkou jsme při tanci hejbli kostrou, samozřejmě nesměly chybět další oblíbené tanečky jako Ouky, kouky a Hlava, ramena kolena, palce. Díky praktikantce Mariance, budoucí odborníci na zdravou výživu, jsme zjistili, které jídlo tělu prospívá, rozdělili ovoce a zeleninu do skupin, upekli mrkvové muffiny. O tom, že se povedly a byly opravdu moc dobré, i když je v nich mrkev, která některým z nás nechutná, svědčily plné pusinky a vymetené talíře😊 S kouzelníkem Alešem jsme se učili různé čáry máry. Vystoupení bylo úžasné a moc jsme si ho užili, někteří na vlastní kůži. Dokonce jsme vykouzlili peníze, ale to fungovalo jen s kouzelníkem, takže do domácích rozpočtů zatím nepřispějeme 😊