Perný leden

Motýlci hned první den po vánočních prázdninách přivítali staro-novou paní učitelku Katku. Většina dětí si ji pamatuje ještě z doby, kdy do školičky nastoupili jako úplní  ,,mrňousci”. Ani jsme si nestihli povědět, jaké dárky jsme si rozbalili pod vánočním stromečkem a už se děti vezly do haly Stars na první lekci plavání. Plavat se teď děti učí každé úterní dopoledne. 

Druhý čtvrtek v měsíci jsme opět (jako každý měsíc) navštívili místní knihovnu. Tentokrát nám paní knihovnice Zientková přečetla krásný příběh o dětech, které stavěly sněhuláky. V koutku, který je běžně určen pro maminky s dětmi, se našim předškolákům líbilo a plnili tam připravené úkoly. A protože nám konečně zase trochu nasněžilo, tak jsme si i my mohli postavit své vlastní sněhuláky, koulovat se, povozit se na školní zahradě na bobech nebo se vyřádit na kopci 🙂 Nezapomněli jsme ani na ptáčky, kterým jsme do krmítek nasypali zrníčka slunečnic. 

Během uplynulých čtyř týdnů si děti rozšiřovaly poznatky o lidském těle a smyslech. Znalosti o zimních sportech už mají předškoláci taky v malíčku. Děti, které po obědě odpočívají, už znají všechny příběhy z knih Povídání o pejskovi a kočičce i Nové povídání o pejskovi a kočičce.

Ale aby to nebyly jen povinnosti, navštívil nás  se svým vystoupením kouzelník Aleš, a taky jsme si s Mirinkou a Isabelkou, které oslavily tento měsíc své šesté narozeniny, užili i pořádnou oslavu. Snad se holčičkám splní všechna ta krásná přání od dětí.