Pojďte s námi do pohádky

My Broučci pohádky moc rádi. Kam jsme se tedy vypravili? Do muzea v Třinci. Naše nožky jsou sice už šikovné, ale protože cesta byla daleká, jeli jsme autobusem. Pro některé z nás byla tato jízda první životní zkušeností, ale všichni jsme cestování krásně zvládli a bylo pro nás obrovským zážitkem. Před muzeem jsme objevili starou lokomotivu, která v minulosti opravdu jezdila v Třineckých železárnách. Pořádně jsme ji prozkoumali a vydali se na exkurzi do vnitřních prostorů. V muzeu nás přivítala průvodkyně Peťka. Celou dobu se nám s velkou ochotou věnovala. Vzala nás do pohádky o ježibabě, hledali jsme obrázky v říkadlech, navlékali korálky, skládali puzzle, vybarvovali velkoplošné omalovánky na stěnách. K dispozici jsme měli různé kostýmy,  v muzeu se tak rázem objevili rytíři, králové, královny, princezny, roboti, kocouři, myšky a spousta dalších bytostí. Ty se pak skvěle vyjímaly v sedle koně, kterého si vyzkoušela osedlat většina dětí, některé i ve více pohádkových rolích. Na konci prohlídky jsme ještě zavítali do expozice se zvířátky, a protože každá pohádka má svůj začátek i konec, rozloučili jsme se s velkým díky s naší průvodkyni a vyrazili vstříc dalšímu dobrodružství. Paní učitelky nám neprozradily kam jdeme, minuli jsme nákupní centrum, autosalon, WERK ARENU, kterou někteří z nás moc dobře znají a po chvilce se ocitli na dětském hřišti u DDM. Zdálo se, že děti tady nechají zbývající energii, ale kdepak, byly nevyčerpatelné a když jsme zavelely k odchodu, všechny se s chutí vydaly na cestu. Velkou motivaci byla bezpochyby zpáteční jízda autobusem. Dle ohlasu Broučků byl výlet príma a chtějí vyrazit na další, dokonce už střádají plány, tak uvidíme, zda se jim jejich přání splní.