Motýlci v muzeu

Akce měsíce, na kterou se děti těšily nejvíce? Výlet do Muzea  Třineckých železáren a města Třince! Vzali jsme si batůžky, svačiny, pláštěnky, zimní bundy, čepice, rukavice, reflexní vesty a vydali jsme se na autobus. Po dobrodružné cestě nás přivítala milá paní průvodkyně, která nás postupně seznámila se všemi expozicemi, které jsou momentálně v muzeu k vidění. Nejvíce nás samozřejmě zaujala výstava věnovaná ilustracím Veroniky Balcarové. Děti si poslechly pohádku, vyzkoušely si různé kostýmy a dokonce spolu MOHLY šermovat meči. Odvážlivci se posadili a vyfotili v sedle statného oře. K vidění bylo spoustu ilustrací k pohádkám nebo říkankám, které děti dobře znají. Další výstava, na které se děti dozvěděly spoustu zajímavých informací, nesla název Nevítaní návštěvníci.  Tady si děti prohlédly různá  vycpaná zvířata a paní průvodkyně naopak získala spoustu informací o zvířátech, která mají naše děti doma. Z Třince děti odjížděly nadšené a všichni se moc těšíme na další výlet za poznáním nebo za kulturou.