Bez práce nejsou koláče

Únor u Broučků nebyl jen o zábavě, děti si na vlastní kůži vyzkoušely pracovní náplň některých povolání. Vygruntovaly celou školku, a když paní školnice viděla, jak jim jde práce od ruky, trochu se o své místo pobála😊 V roli kuchařů si děti splnily své velké přání (hranolky k obědu) a upekly si zdravou verzi hranolků. Děkujeme všem rodičům za spolupráci při donesení potřebných surovin. S dobrotami jsme ale neskončili, naši cukráři si připravili báječné poháry s jahodami, zmrzlinou a šlehačkou. Broučci by mohli také roznášet poštu nebo přidat ruku k dílu při plánované rekonstrukci a školku vymalovat.  S dětmi jsme si povídali, o tom, čím by chtěly v dospělosti být a zjistily jsme, že máme ve třídě celou hasičskou a dokonce i policejní jednotku. Nezbývalo tedy, než si tyto profese alespoň trochu vyzkoušet. Před požárem jsme zachránili dokonce celý svět, tak jsou Broučci šikovní. Mezi dětmi se našel i budoucí voják, truhlář, kuchař, paní učitelka. Povolání některých rodičů jsou z pohledů Broučků velmi zajímavá: „chodí do práce, ale nevím, co tam dělá“, „chodí do práce a nedělá nic“, „je pořád na počítači a sedí v kanceláři“ 😀

Děti mají pro volbu povolání spoustu času a sny některých se určitě ještě změní, jasno mají v tom, že chtějí „vydělat hodně peněz, aby si mohly pořád něco kupovat“.