Březen, za kamna vlezem

Březen je měsíc knihy a březnové počasí mnohdy úplně vybízelo k zachumlání se s knihou do pelíšku. Děti si své oblíbené knihy do školky přinesly, hrály si na knihovnu, prohlížely knihy své i svých kamarádů, vyrobily si do nich záložky. Vědí, jak se ke knihám chovat, kdo knihy píše, kdo do nich „kreslí“ obrázky, slovo ilustrátor, ale i leporelo bylo pro mnohé jazykolamem. Opět jsme prověřili svůj herecký talent a zahráli si pohádku, tentokrát „O Koblížkovi“. S čepičkami k dramatizaci a kostýmy děti samy vymyslely hned několik divadelních představení, je krásné pozorovat jejich úžasnou fantazii. Příjemnou změnou bylo pro Broučky odpolední čtení pohádek, do kterého se zapojili někteří rodiče a žáci ZŠ, za což jim patří ještě jednou velké poděkování. A protože březen je nejen měsícem knihy, ale začíná nám také jaro, vydali jsme se tedy jaru trochu naproti. Pomohli jsme pohádkové víle najít zatoulaný klíč od jara, písněmi i hrami se snažili probudit sluníčko a občas se nám to dařilo. Známe už znaky charakterizující jaro, pojmenujeme některé jarní květiny, víme, co potřebují rostliny k růstu, a také, že voda slavila svůj svátek. Vyčistili jsme rybkám rybník, odpad roztřídili do barevných popelnic, pomoci pokusů jsme na hladině rybníku“ rozevřeli spoustu leknínů. Na konci měsíce jsme  se shlédnutím výstavy v Domě sv. Josefa naladili už velikonočně, a protože jsme vystaveným dobrotám neodolali, odešli jsme i s beránkem. Pokud si, ale myslíte, že se stal součástí naší velikonoční výzdoby ve školce, mýlíte se, hned po obědě jsme si na něm pochutnali😊