Duben u Motýlků

U Motýlků začal měsíc duben přípravami na Velikonoce. Naši předškoláci zdobili vyfouklá vajíčka krepovým papírem, odlévali sádru do formiček a vyráběli zápichy,  pekli Jídáše, sledovali  pokus s vejcem v octu  a dělali spoustu  dalších zajímavých aktivit.

Další týdny se děti dozvídaly nové informace o cestování, o naší planetě Zemi a ekologii.        

A tady začalo  naše  první cestování. 

První z  plánovaných  cestovatelských výletů nás zavedl do  DDM  Třinec. Tady  nás  čekala naše  bývalá  paní  učitelka Zuzanka, která  si  pro  nás připravila  program  s názvem  Muzikohrátky. Uložili jsme  se  na malé  ostrůvky  a vyprávění začalo. Malá  Kalimba se vydala na dobrodružnou  cestu  za mořem a cestou  potkávala  nové  přátele. Tuto krásnou muzikoterapeutickou pohádku  doprovázely nádherné  zvuky léčivých nástrojů – kalimba, Sansula, gongy, ústní  harfa, andělský  zvoneček,  frčák, brumble, indiánská flétna,  didgeridoo, Tibetská mísa, Šamanský buben  a další. Děti  měly také možnost si na  tyto  nástroje  zahrát  – no to bylo něco!!! 

Tenhle výlet  se  nám všem moc líbil 🙂

A  kam pojedeme příště?