Na jaře u Broučků

Jako správní Broučci jsme pořádně prozkoumali co se děje na jaře v trávě. Život v trávě jsme nejen pozorovali, ale také nakreslili, seznámili jsme se s některými druhy hmyzů a brouků, s vývojovými fázemi berušky a motýla. Vývojem motýla nás provázel příběh z knihy Erica Carla Hladová housenka, ztvárnili jsme ho také pohybem na skladbu Antonia Vivaldiho Jaro, děti si hladovou housenku i motýly vytvořily. Při pokusu s papírovými kapesníky namotanými na tužce jsme pozorovali, jak při postříkání vodou naše housenky krásně rostou. Jako berušky jsme si procvičili početní a prostorové pojmy, počítali puntíky a létali dle zadání (na, vedle, nad, pod) kytičku, naučili se taneček na p. Beruško, půjč mi jednu tečku.

V dubnu slaví naše planeta Země svůj svátek, přestože letos vyšel Den Země na sobotu, věnovali jsme se naší planetě celý týden. Broučci už vědí, kde se Země nachází, že ve Vesmíru není sama, ale je jedinou planetou, na které je život. Děti zjistily co je pro naši Zemi prospěšné, jak my sami můžeme svým chováním přispět a neškodit. Učily se třídit odpad, skládali puzzle Vesmíru, postavili planetu Zemi, ale i některé další planety z víček a různých stavebnic. Páteční výpravu jsme tentokrát strávili na školní zahradě a pořádně ji vygruntovali. 

S Broučky jsme nezapomněli ani na domácí a hospodářská zvířata a jejich mláďata. Děti vypráví jaká zvířata doma chovají, jak se o ně starají, čím jsou užitečná, ty které zvířátka nemají vůbec smutnit nemusí, do rozhovorů se přidávají, ale se svými vysněnými zvířecími kamarády. Moc nás baví píseň Krávy, krávy, prostřednictvím, které se děti učí nejen zpívat, ale také řeči různých zvířat. Při sluchové hře „Kdo je v chlívku“ jsme se opět přesvědčili, že naše ouška slyší velmi dobře. Velké poděkování patří babičce našeho Matýska, která se svými kachňaty dorazila za námi do školky. Děti se dozvěděly, jak se o kačenky postarat, čím se živí a úplně nejlepší ze všeho byla možnost si je pohladit. A jak kachňátka rostou, jsme se byli podívat na jedné z pátečních výprav. Moc děkujeme rodičům i babičce za pozvání a příjemně strávené dopoledne.