ČTVRTEK: pro děti velký den

Dospěláci by tento den  vnímali jako další den pracovního dne, ale děti ví. Vždyť je to Den dětí, jejich den plný radosti, smíchu, speciálního programu. 
I na škole v přírodě jsem na děti nezapomněli a připravili jim nezapomenutelné zážitky. 
Už od rána se tvořilo v duchu tematického plánu ŠVP, a to konkrétně barevné přírodní paletky. Následovně si pro děti připravili program naši nejstarší ve škole „velcí páťáci“. Pro každou třídu měli nachystané úkoly v přiměřené náročnosti, dokonce jim schovali i sladký poklad.
Na děti na zapomněla ani obec, která z Ropice poslala osvěžující dárečky. A jelikož měly děti dost energii a potřeboali ji někde využít, odpoledne probíhal Orientační běh. Při slušné palbě slunečních paprsků běhali s mapou v ruce a s úsměvem na rtech. Že by je pohánělo to velké množství zkonzumovaného cukru nebo to bylo to správné dětské nadšení? Kdo ví, ale jisté je, že jim ještě zbyla energie na večerní opékání párků.