SOUTĚŽ KVÍZOMAT

Na podzim v živém vysílání proběhla soutěž dětí základních škol z ORP v Třinci v rámci vědomostní soutěže s názvem „Zachraň mě!“ . Účastnilo se celkem 15 škol a 178 dětí. Ty v rámci soutěže Kvízomat měli možnost společně soutěžit ve správnosti, ale i rychlosti odpovědí. Během 60 minut, které byly vyčleněny na soutěž, děti odpovídaly na 50 otázek z okruhů zaměřených na biologii, první pomoc, bezpečnou dopravu, ochranu zdraví, znalost regionu a další.

Výhrou pro děti byla nejen účast v této soutěži, ale i cena pro vítěze. Každý žák hrál sám za sebe, ale výhru v podobě zážitkového projektového dne „První pomoci s MEDICA Třinec“ získali pro svou třídu žáci 5. ročníku, a to Klára Klepáčová a Daniel Hlawiczka. Konečně se celá třída dočkala a v pondělí 19. 6. 2023 proběhlo během dopoledne setkání na ZŠ Kaštanové v Třinci, kde si mohli žáci prohlédnout celý bunkr a jeho vybavení a také vyzkoušet speciální školící hry první pomoci ve virtuálním světě. Všem se moc návštěva líbila a zážitky si určitě uchovají ještě delší dobu.