Noc z Andersenem

W tym roku szkolnym realizowaliśmy projekt pn.: „Rok/Noc z Andersenem“. Celem projektu było poznawanie dzieła i życiorysu baśniopisarza oraz przeczytanie jak najwięcej jego baśni. W ramach projektu odbył się konkurs plastyczny – wykonanie ilustracji dowolnej baśni Andersena techniką kolażu.

Podsumowaniem całorocznego projektu była „Noc z Andersenem“. Dzieciom bardzo podobało się odgadywanie baśni na podstawie przedmiotów ukrytych w ciemnym parku. Wielką atrakcją była wieczorynka: zagrana przez panie nauczycielki baśń pt.: „Pewna wiadomość“. A kiedy wszyscy zebrali się po ciemku w świetlicy szkolnej, przyszedł pan Andersen i przy świetle latarni przeczytał kilka baśni. Było to bardzo niezwykłe i nastrojowe. A potem już poszliśmy spać. Oczywiście, nie wszyscy i nie od razu.