Barevný podzim

Z polí a zahrad jsme už „sklidili“ a ochutnali co se dalo. Zjistili jsme, co se pěstuje u nás, kde berou ovoce a zeleninu lidé, kteří nemají zahrádku, pochutnali jsme si na cizokrajném ovoci. Dokonce jsme při smyslových hrách jedli (dobrovolně 😊) i to, co běžně nejíme. Talířky zely prázdnotou a p. uč. nestíhaly zásoby doplňovat a krájet. Ovoce a zeleninu jsme pojmenovávali, třídili podle různých kritérií. Vojtíšek nám přinesl domácí řepu (ještě jednou moc děkujeme), kterou jsme obsadili do hlavní role v pohádce „O Veliké řepě“. Herci byli báječní, a protože se jim nakonec společnými silami povedlo řepu vytáhnout, na zahrádce jsme si z ní připravili výbornou pomazánku. „A jak se pozná, že byla výborná? Zmizela a ještě jí bylo málo.“ Víme, že ovoce a zelenina je pro naše tělíčko důležitá, stejně jako cvičení. Bacily jsme tedy nezaháněli jen jídlem, ale např. i při pohybové hře na „Bacil a Vitamín“. Ve školce nás dokonce navštívil bacil Emil a chtěl nás všechny nakazit kašlem. My jsme, ale šikovní a víme, že když si budeme přikrývat pusinky, nemá Emil šanci. Jsme také skvělí lékaři a umíme vyléčit všechny nemoci. P. uč. jsou často v ohrožení života a potřebují hlavně spoustu injekcí. A aby vypadaly trochu k světu, s pomocí kadeřnického kufříku je upravujeme k obrazu svému.

Podzim hýří všemi barvami a my jsme měli spoustu příležitosti k jejich pozorování a poznávání, dokonce jsme zvládli jako podzim malovat. Milujeme hry s listím, kterého je spoustu nejen venku, ale zásoby máme i ve školce, sbírali jsme kaštany, pouštěli draky, oslavili narozeniny kamarádů, a také Den stromů. Doufáme, že nám krásné podzimní počasí k dovádění venku ještě nějakou chvíli vydrží.