Říjen u Motýlků

Koho můžete potkat v šest ráno s košíkem plným čerstvé zeleniny? Kromě zelináře i paní učitelky. S dětmi jsme si totiž v říjnu povídali o tom, co sklízíme na podzim ze zahrádky i na poli. A zelenina je přece nejlepší domácí, ještě se zbytky hlíny 🙂 

Z upečené řepy si děti připravily pomazánku, z cibule zase cibulový sirup, z brambor zdravé hranolky. Když broučci vařili polévku, tak jsme taky mohli ochutnat. Na závěr si děti i zahrály zeleninovou pohádku. 

Kromě zeleniny jsme ochutnávali i ovoce. Výborné bylo to vypěstované u nás i to exotické. 

Poslední říjnový týden přivítala děti ve školce paní doktorka Katka 🙂 Zkontrolovali jsme dětem oči zuby, klouby, svaly a vlastně celé tělo. Pro maminky mám dobrou zprávu, všechny vaše děti slyší dobře 😀 Aby nás  v zimě nepřekvapila rýmička,  tak jsme si  zasadili  Rýmovníček. 

Zdravé uši se nám hodily, když jsme jeli na Muzikohrátky do DDM Třinec. Děti si poslechly netradiční nástroje a  některé si mohly dokonce vyzkoušet – Tibetskou  mísu, Dešťovou hůl, Kalimbu… Netradiční  byla taky zpáteční cesta, při které  jsme si nedobrovolně vyzkoušeli, jak rychle doběhneme na autobusovou zastávku.  

Na školní zahradě jsme si užívali poslední sluníčkové dny před začátkem rekonstrukce.