Ten umí to a ten zas tohle

Čím budeš až budeš velký? „Zdravotní sestrou, farmářem, traktoristou, hasičem, policistou, zlodějem…“ to jsou odpovědí našich Broučků. A abychom si alespoň trošku vyzkoušeli, co je to práce, zaměřili jsme se na některá povolání blíže. Děti se proměnily ve švadleny, myslivce, stavaře a architekty, postavily nemocnici a v roli lékařů ošetřily celou řadu pacientů. Jako pošťáci roznesly a roztřídily hromadu barevných dopisů, jako pekaři si upekly jablíčkové šátečky (samozřejmě vyzkoušely i práci degustátorů a své dílo ochutnaly… nebo lépe řečeno snědly), jako policisté sice nedopadly zloděje, ale našly alespoň jeho ukrytý lup. Původně si měli Broučci vyzkoušet i povolání zmrzlináře, ale z důvodu velkého množství zákazníků a dlouhých front, jsme tuto pracovní pozici zastaly za ně a děti si mohly zmrzlinu koupit. Neměly žádné námitky. Dalo by se říct, že zmrzlina byla jakousi odměnou za jejich snahu a dobře odvedenou práci v předchozích dnech.

Krásné povolání herců jsme měli možnost sledovat v pohádce O koblížkovi, se kterou za námi dorazilo divadélko Šamšula. Kdo ví, zda některý z Broučků v budoucnu nakonec také na hereckou scénu nezamíří.