Zabawna geometria w naszej szkole

Geometria to taka część matematyki, którą się lubi albo nie lubi. W naszej szkole realizujemy projekt pn.: „Kto to był? Poznajemy sławnych.“ Między innymi wybraliśmy Archimedesa, który znany był z tego, że kochał geometrię i dokonał wiele odkryć. Zaprosiliśmy więc do klasy panią Michaelę Raszkę z Centrum Pedagogicznego, która przygotowała dla dzieci warsztaty kreatywne z podstawowymi pojęciami geometrii płaskiej.

Dzieci uważnie słuchały opowiadania o podróży Punkcika przez miasta trójkątów, czworokątów i kółek. Po wielu przygodach Punkcik wraz z przyjaciółmi złapał dokuczliwą Gumkę-Rozrabiakę. Za karę miała zgumować linię prostą. A spróbujcie to zrobić! J W końcu nad Gumką ulitowali się, ona wskoczyła do piórnika i od tej pory pomaga dzieciom na lekcjach geometrii.