Na farmě u Vojtíška

V pátek 14. června jsme vyrazili vstříc dalšímu dobrodružství, tentokrát na farmu k Hlawiczkům. Pošetřily jsme dětem trošku nožky a cestu jsme si zkrátili jízdou autobusem. Na dvorku nás přivítalo několik domácích zvířat, měli jsme možnost nahlédnout také do chlívku. Dozvěděli jsme se, čím se některá zvířata živí, jak se o ně pečuje, čím jsou pro lidi užitečná. Sledovali jsme, jak se vyvádí na pastvu krávy, jejich krmení, prozkoumali jsme i několik motorových pomocníků v zemědělství… traktory. Pochutnali jsme si také na domácích sýrech. Pro některé děti bylo překvapením, že se takovou dobrotu dá vyrobit doma. Procvičili jsme si orientaci v mapě a v přilehlém lesíku našli poklad. Naším hrátkám neunikly ani herní prvky na zahradě, všechny jsme je hezky otestovali a i po našem odchodu nadále slouží 😊 Děkujeme moc rodině Vojtíška za vřelé přivítání, za čas který nám věnovali a v neposlední řadě za možnost nahlédnout do jejich království.