Výpravy

Výpravy

CO JE TO VÝPRAVA?

Dlouhá vycházka, při které se veškeré činnosti odehrávají v přírodě. Hra v přírodě a s přírodními materiály skvěle napomáhá všestrannému rozvoji dítěte. Při hře venku dítě zapojuje všech pět smyslů a rozvíjí široké spektrum svých tělesných i mentálních schopností. Pobyt v přírodě prospívá tělu, mysli, vztahům a v neposlední řadě i celé planetě – známe-li přírodu, chováme se k ní ohleduplněji a s úctou. Prospěšnost pobytu venku potvrzuje i řada výzkumů z oblasti medicíny, psychologie i pedagogiky. Budeme tedy s dětmi poznávat přírodu, její podmínky a zákony. Budeme pracovat s přírodními materiály, hledat a pozorovat zvířata, poznávat stromy a rostliny, stavět přístřešky v případě deště…. a mnoho dalšího. Protože příroda je to nejlepší hřiště na světě. :):)

Vycházky se budou konat za každého počasí a děti budou svačit venku, proto prosíme rodiče, aby měly děti vždy v pátek ve školce:
– batůžek s pitím
– pláštěnku
– gumáky
– vhodné oblečení na pobyt v přírodě za daného počasí

Děti budou svačit v altánu na zahradě a poté se vydáme na cestu. 

Dvouleté děti, s ohledem na jejich fyzickou zdatnost, budou zůstávat s paní učitelkou Kristýnou a budou mít své vlastní minivýpravy a sportovní aktivity.

Odkazy

Nejnovější příspěvky

Předškoláci

Otevření MŠ

Vážení rodiče, v dokumentu níže naleznete informace o otevření mateřské školy a Čestné prohlášení.  Pokyny

více zde »
Mateřská škola

Otevření MŠ

Vážení rodiče, v dokumentu níže naleznete informace o otevření mateřské školy a Čestné prohlášení.  Pokyny

více zde »

Kontakty

Close Menu